Piknik Akademia Małego Rekruta

15 sierpnia to wyjątkowy dzień dla polskiej armii. Święto ustanowione na mocy ustawy przyjętej przez Sejm 30 lipca 1992 r. Należy ono do najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską 1920 r., zwaną również „cudem nad Wisłą”. Chcąc od najmłodszych lat rozpalać iskierkę patriotyzmu sposobami dostępnymi dla percepcji dziecka – zapraszamy serdecznie na objęty patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Piknik: Akademia Małego Rekruta.

W Parku przy Muzeum im. Orła Białego postaramy się w zgodzie z naturą przekazać podstawowe wiadomości o Wojsku Polskim. W formie zabawy wytłumaczymy stopnie wojskowe, które następnie dzieci same dla siebie przygotują. Wspólnie odnajdywać będziemy zaginione pamiątki, do których prowadzą ukryte wskazówki. Zbudujemy szałas leśny i opracujemy pułapki na niespodziewanego wroga. Mamy również zamiar wypełnić czas wolny naszych rekrutów, wymyślając gry i zabawy, które można samodzielnie przygotować w leśnych warunkach. Postaramy się również przybliżyć szczegóły życia żołnierskiego na podstawie niezwykłej opowieści o niedźwiedziu Wojtku, wcielonym do armii oraz poznać historię Polski dzięki wyjątkowym słuchowiskom – Historia dla dzieci.

Około godziny 18.30 rozpalimy ognisko, przy którym wspólnie śpiewać będziemy pieśni żołnierskie (prosimy o zabranie prowiantu). W ten sposób, od najmłodszych lat, w formie aktywizujących zabaw, kształtujemy w dziecku dumę narodową i świadomość bycia Polakiem. Zapraszamy serdecznie!