III Gra fabularno-terenowa „Cichociemni”

W dniach 17-19 czerwca 2016 r. na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” odbyła się III edycja gry fabularno-terenowej „Cichociemni”. Głównym organizatorem imprezy był Hufiec ZHP Starachowice a gra została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra. Uczestnicy podzieleni na 3 kategorie wiekowe: Grupy Szturmowe, Bojowe Szkoły i Zawiszacy mieli okazję wcielić się w oddziały Szarych Szeregów. Oddziały te napotykały na swojej drodze różnych Cichociemnych, którzy zlecali im zadania, oraz prowadzili rozmaite szkolenia.
Pierwszy dzień gry – piątek przebiegł pod znakiem przygotowań uczestników do głównej części gry. Poszczególne patrole miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanej strzelnicy, wziąć udział w grze terenowej o historii Cichociemnych, oraz zwiedzać Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennym. Dzięki uprzejmości administracji muzeum uczestnicy w strojach z epoki mogli obejrzeć wystawę plenerową, oraz zrealizować przygotowane dla nich zadania.

foto: Dariusz Kanclerz.