Inauguracja sezonu turystycznego

W miniony piątek w Muzeum im. Orła Białego odbyła się inauguracja sezonu turystycznego. W otwarciu uczestniczyli m.in. starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, dyrekcja, pracownicy muzeum i mieszkańcy miasta.

Dyrektor Monika-Kowalczyk przedstawiła zebranym ofertę muzeum na najbliższe miesiące oraz poinformowała o otwarciu dwóch nowych wystaw. Pierwsza z nich to czasowa wystawa modelarska autorstwa Tomasza Klika i Pawła Gawruna pt. Wojsko Polskie na frontach II wojny światowej - sprzęt i ludzie w miniaturze.  Druga jest uzupełnieniem istniejącej ekspozycji stałej pod nazwą Barwa i Broń XX wieku.

Na koniec, dla wszystkich zainteresowanych Muzeum przygotowało niespodziankę w postaci przejażdżki pojazdem opancerzonym BTR.