Muzeum na Targach Agrotravel

W dniach 8-10 kwietnia br. Muzeum im. „Orła Białego” ze Skarżysku-Kamiennej wzięło udział w VIII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „Agrotravel” organizowanych na terenie Targów Kielce. Nasze stanowisko-usytuowane na przestrzeni Regionalnej Organizacji Turystycznej - cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, tym bardziej, iż byliśmy jedyną jednostką z dziedziny Wojskowości.

Podczas 3 dni targowych gościliśmy u siebie wiele ważnych dla naszego regionu osób, między innymi Marszałka województwa świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa, Posła na Sejm RP Pana Krystiana Jarubasa, Wójta Gminy Łączna Pana Romualda Kowalińskiego, Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Pana Jacka Kowalczyka, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Pana Damiana Grajdę, Dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego Pana Krzysztofa Domagałę, Delegacje z terenu Umbrii z Włoch, Shanghaju z Chin, przedstawicieli Biur Podróży, Hoteli, Pensjonatów oraz lokalne media.

Największą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska najpopularniejszej broni, - karabinka szturmowego kbk AK, popularnego „Kałacha” oraz możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu, co szczególnie przypadło do gustu najmłodszym odwiedzającym.